• ‎براى تهيه به مواد زير نياز داريد :
  ‎٢ ق غ روغن زيتون
  ‎١ عدد پياز خلالى
  ‎٢ حبه سير
  ‎٢٥٠ گرم قارچ
  ‎٧٥٠ گرم مرغ
  ‎١ و نيم پيمانه آب مرغ
  ‎٢ ق غ آرد
  ‎١ ق چ نمك و فلفل و پاپريكا
  ‎٢ ق غ خامه ترش .
  .
  ‎مراحل پخت بسيار واضح است . ابتدا پياز و سير و قارچ را تفت داده و كنار مى گذاريم . بنده از سينه مرغ خلالى شده استفاده كردم ولى شما از ران مرغ كه چرب تر هم هست مى توانيد استفاده كنيد . سپس مرغ ها را حسابى تفت داده و در آخر پياز و قارچ را به آن اضافه كنيد . .
  .
  ‎حال در يك كاسه جدا آب مرغ را با ٢ قاشق آرد مخلوط كرده و به مرغ ها اضافه كنيد و اجازه دهيد ٢٠ دقيقه مواد با هم بپزند و جا بيوفتد و به غلظت برسد . در آخر حرارت را خاموش كرده و دو قاشق خامه ترش را به كل مواد اضافه كنيد و هم بزنيد . براى تزيين روى چيكن استروگانف مى توانيد از جعفرى ريز شده استفاده كنيد. نوش جان !???
  .
  .
  .
  .
  ‎پ.ن : خامه ترش نوعی سس با ترکیب مساوی از ماست و خامه است که برای انواع کیک ، شیرینی ، غذاهای گوشتی ، سیب زمینی ، سبزیجات و … کاربرد دارد و علاوه بر دارا بودن طعمی لذیذ در هضم سریع تر و بهتر غذا موثر است. ‎١ لیوان ماست را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس ١ لیوان خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید ، پس از اینکه داغ شد از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس داخل شیشه تمیزی بریزید و در یخچال قرار دهید. ‎نکته ها : بهتر از ماست پر چرب و غلیظ برای تهیه خامه ترش استفاده کنید ، دقت کنید که سس نجوشد و فقط داغ شود ( داغ به اندازه ای که دست تان را نسوزاند ) ، خامه ترش تا ١ هفته داخل یخچال قابل نگهداری و مصرف میباشد.

How to make Chicken Stroganoff:
INGREDIENTS
* 2 Tbsp. extra-virgin olive oil
* 1 medium yellow onion, thinly sliced into half rings
* 2 garlic cloves, minced
* 250 g white mushrooms, thinly sliced
* 750 g boneless, skinless, chicken , cut into strips
* 1½ cups chicken stock
* 2 Tbsp. all-purpose flour
* 1 tsp. salt & pepper * 1 tsp. paprika
* 2 Tbsp sour cream * 2 Tbsp. fresh parsley, finely chopped
.

Tags:

341 Responses

دیدگاهتان را بنویسید