براى تهيه ى اين لازانيا به جاى استفاده از لايه هاى لازانيا از لايه هاى كدو استفاده مى كنم كه بسيار سبكتر و كم كالرى تر مى باشد و هر مدل رژيم كه داشته باشيد مى توانيد از خوردن اين غذا با خيال راحت لذت ببريد!??
.
.
براى تهيه ى لازانياى كدو به مواد زير نياز داريد:
– كدوى سبز بزرگ ٤ عدد
– مايه ى ماكارونى يك پيمانه
– پنير ريكوتا ٤ ق غ
– تخم مرغ ١ عدد
– پنير پارميزان ١ ق غ
.
.
ابتدا كدو ها را به برش هاى مساوى تقسيم كرده و به مدت پنج تا ده دقيقه در فر با حرارت ١٨٠ درجه قرار دهيد تا كمى برشته تر شود . سپس مايه ى ماكارونى را با استفاده از گوشت يا مرغ چرخ كرده و قارچ و فلفل دلمه اى بدون روغن تهيه كنيد .
در مرحله بعد سس سفيد مخصوص اين لازانيا را آماده كنيد . براى تهيه اين سس سفيد پنير ريكوتا ، يك عدد تخم مرغ و كمى پنير پارميزان براى دادن عطر و طعم بيشتر را با هم تركيب كرده و تمام مواد را طبق ويديو لايه به لايه بچينيد و در فر به مدت نيم ساعت با حرارت ١٨٠ درجه قرار دهيد .
.
.
طعم اين لازانيا بسيار خاص و خوشمزه مى باشد و با يك بار درست كردن مشترى دائمش مى شويد!???
.
.

ریکوتا (Ricotta) یک نوع پنیر ایتالیایی است که معمولاً از شیر گوسفند يا گاو بوسیله باقی‌مانده آب پنیر پس از تولید پنیر تهیه می‌شود. ریکوتا در لغت به معنای دوباره پخته شده‌است. بدلیل اینکه طی فرایند تولید، بیشتر چربی جذب پنیر اصلی می‌شود، ریکوتا دارای چربی پایینی است و براى رژيم هاى كم كالرى و كم چربى مناسب مى باشد!

Tags:

319 Responses

دیدگاهتان را بنویسید